Časté otázky

Ako prebieha rezervácia fotografa?

Ak vás moja práca a ponuka oslovila, kontaktujte ma emailom alebo telefonicky. Ja si váš termín svadby (v prípade voľného ešte neobsadeného termínu) poznačím a predbežne rezervujem.

Záväzná rezervácia prebehne na našom stretnutí na základe podpísanej vzájomnej dohody. Pri podpísaní dohody je potrebná záloha vo výške 30% z ceny vybraného svadobného fotobalíka. Na stretnutí si dohodneme podmienky, vaše požiadavky, stručný harmonogam svadobného dňa a preberieme aj vhodné miesta na portrétové fotenie.

 

Ako sa máme pripraviť na fotenie v exteriéri/interiéri?

V prípade priaznivého počasia si určíme pekné miesta na fotenie. Ak máte vyhliadnuté a preferované svoje miesto, odporúčam sústrediť sa na miesta a lokality, ktoré nie sú preplnené ľuďmi, aj keď samozrejme v tento (zväčša) víkendový deň ťažko takéto nájdeme. Vo vašom okolí si navrhneme pár vhodných lokalít, a nezabudneme ani na "mokrú variantu" pre svadobné fotenie.

Deň je pre vás výnimočným, preto by bola škoda limitované cca 2 hodiny prečkať pod dáždnikom, a potom sa už k foteniu po hostine nedostaneme. Pre túto upršanú variantu si taktiež navrhneme pár miest - interiérov vo vašom okolí. Väčšinou je potrebné interiér zarezervovať aspoň pár dní vopred, ide o miesta ako múzeá so zaujímavou tématikou, hrady, zámky, kaštiele, a podobne. Na exteriérové alebo interiérové fotenie je potreba si vyhradiť 2 hodiny čistého času (bez presunov).

Čo sa týka rekvizít, k dispozícii mám dáždnik pre nevestu, vejárik, cylinder pre ženícha a iné predmety, pokiaľ budete mať záujem zaradiť ich do vášho fotenia. Odporúčam, ak máte spoločné hobby, akúkoľvek spoločnú záujmovú aktivitu, porozmýšľajte nad vhodnou rekvizitkou či predmetom, ktorým by sme spestrili vaše svadobné fotografie. Rekvizity ale nie sú nutné. Fotografie sú väčšinou o vás dvoch, o vašich pózach, pohľadoch, výrazoch a okamihoch, na ktoré sa nemusíte koncentrovať, tie budú zachytené mojim aparátom:)

 

Akým štýlom fotíte? Akú techniku používate?

Každý fotograf má iný štýl fotenia, iné uhly pohľadu a predovšetkým inú formu spracovania. Môj štýl je zachytený v záberoch. Snažím sa váš nenútiť do naučených a preferovaných póz a pohľadov. Väčšina z vás nemá rada objektív, nevie, ako sa pred ním tváriť, resp. keď ho vidí, zamrzne a z fotografie je to jasné. Preto i pri portrétových fotografiách obľubujem štýl "reportážnej fotografie", kedy sa sústredíte len na seba, komunikujete očami a mojou úlohou je vás naviesť na gestá a pohyby, ktoré sú vo vás dvoch. A čo je naozaj najdôležitejšie - pohoda a dobrá nálada :) Preto je vhodné, ak si pred i po fotení necháte v plánovaní časové rezervy. Fotím s profi technikou Canon a v zálohe mám náhradné telo fotoaparátu a príslušné objektívy.

 

Za aký dlhý čas uvidíme fotky zo svadby?

Už v priebehu niekoľkých dní/ do 1 týždňa dostanete náhľady všetkých záberov, z kt. si múžete sami vybrať zábery do fotobooku, na tlač či úpravu. /.Výstup z  fotenia dostanete do cca 1 mesiaca odo dňa fotenia.
Do 2 pracovných dní odo dňa svadby vám zašlem niekoľko vybraných fotoukážok , nech si okamihy šťastia môžete
pripomenúť čo najskôr, prípadne sa pochváliť ostatným:)

 

Dostaneme fotky na DVD v plnom rozlíšení?

Áno, všetky nafotené zábery dostanete neupravené, bez akéhokoľvek vodoznaku/podpisu fotografa v originálnom rozlíšení,
tlačiť si z nich môžete veľkorozmerné formáty.

Platí sa aj za dopravu?

Áno, za dopravu sa účtuje cena 20,-€/100km od mesta Pezinok do miesta svadby a späť.